RADEK MATTUŠ

V Souflé zastávám roli Hříbečka hrajícího na flétny a hoboj, někdy hanlivě zván pampeliška.

K flétně, mému prvnímu nástroji, jsem se dostal přes babičku, která chtěla, abych hrál již odmala na nějaký nástroj. Původně se v naší rodině myslelo, že po flétně plynule přejdu na klarinet, ale místo něj jsem začal hrát na hoboj a flétnu nenechal.

Na hoboji se mi líbí jeho barva, možnost dynamiky a také to, že jej můžu v barokních a renesančních skladbách, které převážně hrajeme, použít místo flétny. Bohužel potom, co jsem na něj začal hrát, jsem zjistil, že to nebude vůbec lehké, ale doufám, že se po nějaké době ukáže, že to bude stát za to.

Díky nástupu na Gymnázium P. Křížkovského se hudba stala mým největším a víceméně jediným koníčkem. Sice se neplánuji stát profesionálním hudebníkem, ale snad do konce gymnázia dosáhnu jak sólově, tak i se Souflé nějakých úspěchů, tak jako doposud např. 2. místo v celostátním kole soutěže komorních souborů, hraní v Konventu Milosrdných bratří nebo v Červeném kostele.

Každopádně doufám, že si užijeme se souborem hodně zábavy, jako např. sledování Hany, jak vždy v novém prostředí při první příležitosti zakopne, hraní UNA, Bangu, vaření, popřípadě improvizování na různé basové základy a samozřejmě společné hraní a doufám, že nám to dlouho vydrží.