PETRA MATTUŠOVÁ

Jmenuji se Petra Mattušová, v Souflé někdy přezdívaná jako sestra. Svoji přezdívku jsem dostala od svého bratra, který mě prakticky jinak neosloví.

V Souflé hraji na housle, jinak hraji ještě na klavír, hlavním oborem na gymnáziu jsem ale výtvarník.

K houslím jsem se dostala přes bratra. Jak už to tak bývá, mladší sourozenci se snaží napodobovat ty starší, a tak když bratr začal hrát na flétnu, já jakožto mladší sourozenec jsem nutně potřebovala hrát taky na nějaký hudební nástroj. Proč zrovna housle, to nevím, snad možná proto, že děda dřív na housle hrával.

Se Souflé nejsem moc dlouho, svoji "kariéru" v tomto souboru jsem započala týdenním pobytem na hradě Bítově o velkých prázdninách v srpnu 2016. Začátky byly hodně obtížné, jak říká pan učitel, hrála jsem jednou žíní a neustále jsem nevěděla, kde jsem. Nevzdala jsem to a vidím pokroky. Stále nejsem na úrovni, kde bych chtěla být, stále mám ještě spoooustu práce, ale vidím zlepšení a to je pro mě důležité, vidím, že mi to něco přidává a vidím, že když budu chtít, tak to půjde.

Za prvního půl roku v Souflé jsem stihla hrát dvakrát v Netíně, jednou v Hrotovicích, hráli jsme v Červeném kostele, v kostele u sv. Jakuba, na Moravském náměstí na Vánočních trzích a na spoustě dalších koncertů. Ano, je toho trochu víc, ale já jsem ráda, protože mým velkým nepřítelem je tréma a ta postupně odchází, koncert od koncertu to je lepší a lepší.

Do Souflé chodím ráda. Nejen díky hře na nástroj, ale taky díky spolužákům a kamarádům. Všichni tam jsou výborní v tom, co dělají a zároveň mají smysl pro humor. Není akce nebo koncert, kde bychom se společně nezasmáli. Tyto dvě vlastnosti v jedné osobě jsou, bych řekla, velmi vzácné.