LUCIE KRAJČÍROVIČOVÁ

V Souflé jsem většinou houslistka, na soutěži jsem ale hrála na zobcovou flétnu a na Červené Lhotě na kytaru. Taky společně s Nellou spravujeme tento "Soufléweb". V Souflé jsem přezdívaná Lucka Kucka nebo zahradní trpaslík.

K houslím jsem se dostala díky tomu, že jsem v tercii na soustředění ke školnímu divadelnímu představení zmínila, že bych na ně hrozně moc chtěla hrát, a tak jsem dostala možnost začít.

Housle jsou super, protože mají hodně možností, jak se na ně dá hrát a dají se na nich dělat úplně úžasná glissanda (to je takový ten klouzavý zvuk).:-)

Se Souflé mě baví nejvíc hrát canzony a adventní písničky, ale hlavně mě obecně baví hrát se Souflé, protože je to moc fajn, nejen kvůli hudbě, ale hlavně kvůli lidem.

Z mých hracích úspěchů zní nejlíp asi to, že jsem hrála na klavír v Besedním domě a na cembalo se Symfonickým orchestrem Sokola Brno I, ale upřímně za největší úspěchy považuji několik "nevýznamných" hudebních podvečerů, ze kterých mám pocit, že se prostě povedly. A samozřejmě jako úspěch vidím řadu koncertů se Souflé.

Jako svůj největší nehudební úspěch beru to, že jsem svůj asi dvouminutový animovaný filmeček viděla v kině na plátně (zní to hezky, ale bylo to na takovém filmovém táboře, takže počet diváků by se dal spočítat na prstech jedné, nebo maximálně dvou rukou).

V budoucnu bych v hudbě ráda dosáhla toho, abych hrála aniž bych byla nervózní a abych si hraní opravdu užívala.

Hudba je něco, co mě baví, spojuje s dalšími lidmi a přijde mi zajímavé vytvářet si "teorie" o tom, co skladatel asi skladbou zamýšlel sdělit.

Nejvtipnější jsou v Souflé přezdívky a na každé akci vznikne řada hlášek, z nichž některé jsou snad nezapomenutelné. A nezapomenutelné je taky to, jak jsme se s Hanou pokoušely tancovat valčík, zatímco se nám smažily palačinky.

Kromě Souflé mě baví hlavně klavír, housle (tentokrát myšleno jako nesouborové hraní) a cembalo. Ráda kreslím, čtu, povídám si s bráškou o kočkách, hraji geocaching, jezdím na snowboardu a taky mám ráda spaní, páteční večery a sobotní rána...:-)