HANA DRTÍLKOVÁ

V Souflé zastávám roli flétnistky. Od září hraji na fagot, takže doufám, že brzy budu v Souflé zastávat i roli fagotistky. Jinak mám v Souflé spoustu dalších rolí, a to například Sluníčko nebo ústřední topení. Hlavně v Souflé zastávkám roli "maskota". Jsem ráda za tuhle roli.

Na zobcovou flétnu jsem začala hrát v kroužku ve školce, tedy na ni hraji už desátým rokem. Pocházím z velmi muzikální rodiny, proto mě rodiče přihlásili do flétny. Nedávno jsem začala hrát na fagot. K němu jsem se z části dostala přes Souflé. Říkali mně, že by bylo úžasné mít v souboru fagot, a ptali se mě, jestli bych na něj nechtěla hrát. Nakonec se mně fagot zalíbil. Tak jsem na něj začala hrát! Občas je těžké stíhat cvičit vzhledem k tomu, že hraji ještě na klavír a zpívám.

Hudba je pro mě mnoho věcí. Koníček, zábava, odpočinek a možnost jak ukázat, že něco umím.

Škola pro mě je místo, kde se setkávám se svými kamarády. Učení pro mě nic moc neznamená. Nikdy jsem se nějak moc nemusela učit, abych měla dobré známky. Sice bych radši místo učení hrála se souborem, ale na druhou stranu chápu, že vědomosti, které získáme ve škole, jsou většinou užitečné a potřebné.

Chtěla bych studovat hudbu a stát se profesionálním hudebníkem, ať už jako orchestrální hráč, sólový, a nebo dokonce i souborový.

Ze zobcových fléten mám asi nejradši sopránovou. Líbí se mi díky tomu, že když se hraje ve vyšších polohách, tak krásně vyniká nad zbytkem souboru.

V souboru jsou úžasní lidé, se kterými je radost hrát a trávit čas. Užijeme si spolu spoustu zábavy. Třeba když jsme v Netíně omylem spustili umíráček a farářovi volali, kdo umřel a jestli náhodou nevymřela celá vesnice, když už zvoní hodinu. :D

Nejradši mám, když si se Souflé sedneme a začneme improvizovat.

Mým největším úspěchem bylo hrát v Červeném kostele Telemannův dvojkoncert a-moll pro dvě flétny s Radkem. Bylo to poprvé, co jsem hrála s orchestrem. Rozhodně bych si chtěla s orchestrem zahrát znovu.

Jinak moc ráda čtu, nebo hraji počítačové hry.